Ptačí rok

Ptačí rok

   Viděli jste v televizi nebo v kině úžasný film Nadějný rok?
Tak ten se stal předlohou pro soutěž, kterou jsem se v letošním roce  rozhodl uspořádat.
   Obdobně se tuším před několika lety nechali oním filmem inspirovat i pořadatelé podobné soutěže u nás v Čechách, jen s velmi odlišnými pravidly, která nedávala soutěžícím v žádném případě stejné podmínky pro vlastní soupeření.
   Já jsem se rozhodl pro to, ohraničit pro soutěžící "soutěžní teriotorium" a tím je území České republiky.
Chtěli bychom tak zároveň ukázat lidem, že i u nás žijí zajímaví ptačí obyvatelé a že za zajímavou fotografií není nutné cestovat přes půlku světa, navíc pak výběr ze soutěžních snímků spatří světlo světa v ojedinělém kalendáři, který udělá radost dětem ve vybraných dětských léčebných zařízeních po celé České republice.
   Vlastní soutěž má ještě jedno velké specifikum, je uzavřená a bylo do ní vybráno dvanáct fotografů přírody z celé České republiky, rovněž tak porotu a odborný dohled tvoří lidé, kteří jsou s přírodou, fotografováním nebo pozorováním ptáků velmi úzce spjati.
   Jsou to skvělý fotograf ptáků Petr Lang, vynikající znalec ptáků Rober Doležal-Dodin a jako předseda poroty můj dlouholetý přítel a výborný fotograf přírody Libor Votoček.
  
Soutěžní tým a galerii jejich snímků uvidíte po kliknutí na následující obrázek z dílny Roberta Doležala
Váš Honza Veber-pořadatel soutěže
Soutěž podporují
http://www.birdwatching.cz/
http://www.klub300.cz/
http://www.birdwatcher.cz/clanky_ptaci_rok_2015.html

http://www.ornitologie-hok.cz/
1 komentář:

  1. Dobrý den
    Mohl bych se přihlásit do vaší soutěže? myslím, že se spousty lidiček rádo podívá na mé obrázky. S pozdravem Josef Trojan josef.trojan@c-box.cz

    OdpovědětVymazat