neděle 4. března 2018

Volavka versus kachna

   Ne vždycky platí, že co je větší, zákonitě musí vyhrát 😉
Přesvědčili jsme se o tom vloni v létě při pojížďkách Zdeňkovým překrásným revírem v období mojí oblíbené srnčí říje.   Na malém rybníčku u cesty mají myslivci nainstalovány hnízdní budky pro divoké kachny. Některé z nich rádi obývají i jiní ptačí obyvatelé, například konipasi bílí, některé si však před dotěrnými návštěvníky chrání jejich původní obyvatelé.
   Na střeše jedné z budek odpočívala divoká kachna a my z auta sledovali, jak se k ní vzduchem blíží popelavý vetřelec, zřejmě si volavka na střeše budky původně jen chtěla odpočinout, ale paní domácí se to pranic nelíbilo.
   Kachna bědlivě pozorovala volavčin přílet a spustila nejen křik, ale statečně se naježila! Volavka nakonec usoudila, že bude moudřejší vyklidit pole a najít si k odpolední siestě jiné místo. Statčná máma si ještě na střeše upravila zobákem pár načepýřených pírek a zmizela na vodní hladině kdesi za trsem rákosí.
  Nám však v paměti zůstal nejen tenhle krásný zážitek a úsměv na rtech, ale i několik fotografií, o které se s Vámi všemi teď dělím.

Váš Honza

Žádné komentáře:

Okomentovat