neděle 26. září 2021

Krásný pozdrav z Delty

    Je pátek 27. srpna 2021 odpoledne a já cosi kutím u nás na zahradě pod domem. Krásné počasí a lehký vánek dělají ten čas ještě příjemnější. 

   Najednou zaslehnu důvěrně známé švitoření vlh. Zahrada je v ten okamžik plná drzích špačků a moje první domněnka je, že se hlas vlh naučil některý z těch kropenatých loupežníků. Pomalu dojdu mezi jabloně a hrušky obalené chutnými plody a bedlivě poslouchám, odkud to vlží volání jde. Zdá se mi však,  že ptačí hlasy jdou odněkud mimo zahradu.

   V ten moment mi padnou oči na dráty elektrického vedení u cesty, která vede do místních ovocných sadů. A na drátech tam jako vlaštovek sedí opravdu několik vlh pestrých!! Letím domů pro foťák a burcuju odpočívající Marušku. ,, jsou tu vlhy, jsou tu vlhy! ,, volám na ni už zase v běhu s teleobjektivem v ruce. Než ke mně Maruška pomalu došla, zahlédla již jen odlétající hejnko kamsi do ovocného sadu... Bylo jich celkem devět.     O náš krásný zážitek se dělím ve zprávě s kamarádem  Mirkem Žižkou a oba se shodujeme, že když my jsme letos nebyli dole v Deltě, přinesly nám vlhy pozdrav tamodtud ony. 

   Ať už to bylo jakkoliv, bylo to překrásné zpestření jednoho letošního letního dne ☺...

Žádné komentáře:

Okomentovat